Освітня програма в рамках резиденції «Кривий Ріг: Культурна спадщина»

  • Illustration

    Назва:

    «Кривий Ріг: Культурна спадщина»

    Коли:

    10 - 16 червня, 2024

    Де:

    пр-т Металургів, 40, Кривий Ріг (Аврора)

    Криворізький Центр Сучасної Культури / KRCC запрошує долучитись до освітньої програми в рамках резиденції «Кривий Ріг: Культурна спадщина». 

Illustration

Вікторія Пацюк«Регенерація виробничих просторів міст: європейський досвід для України»

10 червня, 18:30 – 20:30

Лекція охоплює сутність поняття індустріальної спадщини та аналіз напрямів її регенерації враховуючи провідний європейський досвід регенерації індустріальної спадщини, що накочений як капіталістичними країнами, так і країнами колишнього соціалістичного табору. А також тенденції регенерації виробничої спадщини в Україні, найбільш вдалі кейси як еталони для Кривого Рогу. Перспективи регенерації індустріальної спадщини як в Україні, так і в Кривому Розі.

  • Читати більше

    Вікторія Пацюк – експертка з індустріального туризму, кандидат географічних наук, доцент кафедри туризму та економіки КДПУ, докторантка Київського національного університету. 

Illustration

Едуард Дворчук«Об'єкти культурної спадщини Кривого Рогу ХІХ — початку XX століття: проблеми збереження та ревіталізації»

11 червня, 18:30 – 20:30

Під час лекції ви проаналізуєте сучасний стан найбільш визначних та перспективних об'єктів культурної спадщини Кривого Рогу кінця ХІХ – початку XX століття. Досвід їх дослідження для подальшого відновлення. А також розглянете чинні проблеми збереження та їх використання.

  • Читати більше

    Едуард Дворчук – краєзнавець, гід, організатор активного туризму, засновник і провідний адміністратор інформаційної платформи "Криворізька старовина" у фейсбуці.

Illustration

Володимир Казаков«Ревіталізація індустріальних об'єктів Кривого Рогу та їх адаптація до міського простору»

12 червня, 18:30 – 20:30

На лекції будуть висвітлені питання форм і напрямів ревіталізації індустріальних об'єктів Кривого Рогу та їх адаптації до міського простору на прикладі законсервованих шахт, промислових споруд заводів і фабрик, промислових пустищ, зон відчуження (провальних зон шахт) міста. Розглянуті можливості проєктів регенерації виробничих просторів Кривого Рогу у повоєнний час.

  • Читати більше

    Володимир Казаков – експерт з індустріального туризму, завідувач кафедри туризму та економіки КДПУ, кандидат географічних наук, доцент, найкращий гід України 2021 року за версією Ukraine Tourism Awards, керівник ГО "Туристичний центр "Кривбастур", власник туристичного агентства "Кривбастур". 

Illustration

Ірина Остапчук«Відвали й кар'єри Кривого Рогу у новому урбаністичному обличчі міста»

13 червня, 18:30 – 20:30

Лекція присвячена огляду сучасного стану використання кар'єрів та відвалів міста: у промислових цілях та як об'єктів стихійної рекреації, в якості туристичних об'єктів; та огляду можливих подальших їх перспектив у новому Кривому Розі.

  • Читати більше

    Ірина Остапчук – експертка з екологічного туризму, членкиня Всеукраїнської асоціації гідів (ВАГ), кандидатка географічних наук, доцентка кафедри туризму та економіки КДПУ.

Illustration

Ганна Літвінчук«Архітектурні стилі у цивільній і промисловій забудові Кривого Рогу»

14 червня, 18:30 – 20:30

Забудова Кривого Рогу з рисами архітектурних стилів розпочалася наприкінці ХІХ століття. Кожна історична епоха в місті породжувала панування певного архітектурного стилю. Типи архітектури, які були розроблені, характеризувалися впливом навколишнього середовища, культури та технологій, і оскільки вони виникали в різних куточках світу, то демонструють регіональні адаптації та варіації. Під час лекції розглянемо архітектурні стилі у цивільній і промисловій забудові Кривого Рогу, їх характерні риси та історичне значення.

  • Читати більше

    Ганна Літвінчук – гідеса, краєзнавиця, начальниця відділу розвитку туризму КП Інститут розвитку міста Кривого Рогу.

Illustration

Кирило Ліпатов«Камінь і пам'ять. Практики освоєння архітектурної спадщини доби модернізму». 

16 червня, 12:00 – 14:00

Сто років тому авангард дав сучасникам уявлення майбутнє про в різних його проявах. За виразом Річарда Сеннета, соціолога міста, «Архітектурні ідеї старіють повільніше ніж ідеологія яка фундує їх і люди які їх сповідують». Як сприймається нашими сучасниками образ міста майбутнього що ми отримали від двох хвиль модернізму минулого сторіччя? Стратегії апропріації, забуття, музеєфікації, які використовуються міськими стейкхолдерами створюють різні режими сприйняття архітектури авангарду сторічної давнини.

  • Читати більше

    Кирило Ліпатов – історик і дослідник, колишній голова наукового відділу Одеського Національного художнього музею. З початком широкомасштабної війни Ліпатов також багато волонтерить і працює над убезпеченням об’єктів культурної спадщини. Нині один із фокусів його дослідницької уваги – деколонізація місць пам’яті та переосмислення локальної ідентичності міст, передовсім його рідної Одеси.

Illustration

Освітня програма складається з тематичних лекцій з деколонізації та нових культурних наративів: переосмислення історії та формування нових культурних наративів, ревіталізації, висвітлення підходів до успішної ревіталізації міських просторів та культурних об'єктів, індустріальні об'єкти Кривого Рогу, значущі об'єкти культурної спадщини Кривого Рогу та їх вплив на сучасний контекст, модеровану дискусію щодо повоєнної відбудови міста. 
Кураторка Євгенія Лаптій (менеджерка KRCC).

Проєкт «Кривий Ріг: Культурна спадщина реалізується ГО «Інститут Розвитку Кривого Рогу», та співфінансується програмою ZMINA: Rebuilding, створеною за підтримки Європейського Союзу в рамках спеціального конкурсу заявок на підтримку українських переселенців та українського культурного і креативного секторів, за підтримки МБФ «ІЗОЛЯЦІЯ», Trans Europe Halles та Malý Berlín.

Фотографка: Дарія Коломоєць